• +90 (531) 666 54 03
  • info@alanyastone.com
  • Çıplaklı Mahallesi 70319 Sokak No:7 Alanya/ANTALYA

Tamamlayıcı Ürünler

YAPIŞTIRICI

Tanım:

Çimento esaslı, polimer katkılı yapışma gücü artırılmış, duvar ve zemin için kullanılan yapıştırma harcıdır.

Kullanım Alanları:

İç ve dış mekânlarda düşey ve yatay uygulamalarda, su emme oranı % 3’ün üzerinde olan küçük ve orta boy doğal taş malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

Uygulama:

Sadece su ilave edip matkap ile iyice karıştırmak sureti ile hazır hale gelir. Yavaş devirli matkap ile homojen hale gelene kadar karıştırıp 5 dakika dinlenmeye bırakılıp, herhangi bir ilave yapmadan tekrar karıştırılır.25 kg Yapıştırıcı için 6,0-7,0 lt. Civarında su kullanılır.

Özellikleri:

Su geçirgenliği çok azdır. Suya, neme ve donmaya karşı dayanıklıdır. Esnek ve uygulaması kolaydır, yüksek yapışma özelliğine sahiptir, düşey uygulamalarda kayma yapmaz.

Yüzeyin Hazırlanması:

Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam ve aynı zamanda terazisinde olmalıdır, zayıf parçalar çıkartılmalı ve tamir edilmelidir. Yüzeyde yağ, kir ve pas bulunmamalıdır. Mermer ve seramik üzerine uygulama yapılacaksa yüzeyler pürüzlendirilmelidir. Beton zemin nemli olmalı fakat su birikintisi olmamalıdır.

Dikkat:

Uygulama sırasında iş elbisesi, koruyucu eldiven, iş gözlüğü ve maske kullanılmalıdır. Malzeme cilde ve göze temas ettirilmemelidir. Temas ettirilmesi durumunda bol su ve sabunla yıkanmalıdır.

TAŞ CİLASI

Ürün Bilgileri

Alanya Stone Markasıyla üretmiş olduğumuz Duvar ve zemin kaplama taşlarında yüzeyler üzerine yapışması mükemmel olan, mukavemeti yüksek şeffaf ve istenilen renkte üretilen mükemmel su direncinin yanı sıra yüksek kimyasal ve fiziksel dirence sahip su yalıtımında ve ayrıca dekoratif amaçlı kullanılan çift bileşenli bir üründür. Güneş ışınlarından ve dış hava koşullarından etkilenmez. Zamanla sararma, solma ya da kalkma yapmaz. Ayrıca; balkon, teras, banyo gibi zeminlerde oluşan yalıtım problemlerinin çözümünde mevcut kaplamayı bozmadan ve zarar vermeden kolayca uygulanır. 

UYGULAMA

Yüzey hazırlığı: Havanın bağıl nemi en çok %80, ortam sıcaklığı 15 – 35°C ve uygulanacak yüzey sıcaklığı en az 5°C olmalıdır. Yağmurlu havalarda açıkta uygulanmamalıdır. İyi bir adezyon için yüzey temizliği çok iyi yapılmalıdır. Uygulanacak  yüzeylerdeki, sıvı cam ile zemin arasında, sıvı camın yüzeye yapışmasını engelleyebilecek her türlü yağ, toz, kir, pas ve benzer maddeler tümüyle temizlenmelidir. Duvar taşı uygulamalarında mevcut derzler aşınmış ise yenilenmelidir.

Uygulama şekli: Uygulama öncesi iki bileşen verilen oranlarda ve ağırlıkça iyice karıştırılmalıdır. İki bileşen ancak üniform ve tam bir karışım durumuna geldiğinde istenilen reaksiyona girebilir. Katlar arasında bekleme süresi 4 – 24 saat (20°C) olmalıdır. En iyi performans için beton, ham ahşap gibi yüzeylerde 2 kat, mermer, granit, fayans, seramik, sac, metal gibi yüzeylerde 1 kat olarak önerilmektedir.

SARFİYAT VE ÖNERİ

SARFİYAT: 150 – 200 g/m² (iki kat), 75 – 100 g/m² (tek kat)

BOYANABİLEN (KAPLANABİLEN) ALAN: 10 – 13 m²/2 kg set, 20 – 26 m²/4 kg set

RENK: Transparan

AMBALAJ ŞEKLİ: 2 kg set (A Bileşen: 1,75 kg, B Bileşen: 0,25 kg)

4 kg set (A Bileşen: 3,5 kg, B Bileşen: 0,5 kg)

RAF ÖMRÜ: Orijinal, açılmamış ve hasar görmemiş ambalajlarda depolandığı takdirde üretim tarihinden itibaren 24 ay kullanıma uygundur.

DEPOLAMA KOŞULLARI: Kuru ve serin ortamda depolayınız. Ambalaj kapakları sıkıca kapalı olacak şekilde depolayınız.